Případové studie Edenred

Stravenkové firmě Edenred

pomáháme v digitalizaci od roku 2015

Zadání

Česká odnož společnosti Edenred nás oslovila s redesignem stávajícího webu. Stávající web již přerostl sám sebe a bojoval se složitou strukturou a roztříštěnými informacemi, ve kterých se uživatelé špatně navigovali. V důsledku docházelo k přetížení zákaznického centra. Každý produkt byl navíc prezentován na vlastní microsite, úkolem tedy bylo sjednotit je pod jedním webem. Hlavní cílem bylo zlepšit přehlednost a generovat co nejvíce nových leadů pro akvizi klientů.

Výzvy

Technologicky bylo nutné web napojit na všechny externí systémy: vyhledávač provozoven, Requestor, Salesforce, Daktela. Obsah webu taktéž musel vhodně reflektovat potřeby a cíle 3 rozdílných cílových skupin - zaměstnanců, zaměstnavatelů a partnerů Edenredu.

Výsledek

Navrhli jsme přehledný web s customizovaným obsahem - pro jednotlivé cílovky i nové vs. vracející se návštěvníky. Spuštěním nového webu jsme výrazně snížili vytíženost zákaznického centra, odstranili duplicitu informací a sjednotili obsah všech microsite pod novou strukturu webu. Výsledkem je moderní web s custom CMS, včetně generátoru stránek a landing pages. Spuštěním pro nás projekt zdaleka neskončil, neustále na něm A/B testujeme nová řešení, vyvíjíme nové funkce a pomáháme web SEO optimalizovat.

Spolupráce

2015 - dodnes

Rozsah aktivit

 • Workshop s klientem
 • Analýza klíčových slov
 • UX research - hloubkové rozhovory, dotazníky
 • Low fidelity prototyping
 • High fidelity prototyping
 • UX testování
 • Copywriting
 • Frontend Development (React)
 • Backend Development (Python/Django)
 • SEO optimalizace
 • A/B testování
 • Video produkce

Výsledky v číslech

0%
Nárůst počtu vyplněných formulářů pro vyzkoušení produktu
0%
Nárůst návštěvnosti ze sledovaných klíčových slov
0%
Zvýšení návštěvnosti vyhledávače provozoven
0%
Snížení míry okamžitého opuštění webu

UX výzkum

Research fázi jsme odstartovali workshopem s klientem. Získané vstupy pomohli definovat scénář pro hloubkové rozhovory se třemi hlavními cílovými skupinami - zaměstnanci, zaměstnavatelé a partneři. Data z hloubkových rozhovorů jsme dále kvantifikovali pomocí dotazníků. Výsledky UX výzkumu jsme interpretovali v textovém dokumentu s definovanými problémy i konkrétními návrhy řešení.

Výsledky UX výzkumu s konkrétními návrhy řešení
Výsledky UX výzkumu s konkrétními návrhy řešení

Web před redesignem

Dosavadní web již nestačil požadavkům klienta ani uživatelů. Web byl nepřehledný a přehlcený nedostatečně strukturovanými informacemi. Jednotlivé produkty byly prezentovány na samostatných microsites, uživatel byl tudíž musel web opakovaně opouštět. Chyběly leadové formuláře pro akvizici nových klientů. Vyhledávač provozoven a kalkulačka daňové výhodnosti byly pro uživatele příliš složité k použití.

Původní řešení před redesignem
Původní řešení před redesignem

Návrh nové struktury

Kombinací dat z UX výzkumu a analýzy dosavadního řešení jsme navrhli novou informační architekturu. Postavena je tak, aby uživatelé nejhledanější a nejnavštěvovanější stránky našli zcela intuitivně, co nejjednodušeji. Všechny produkty Edenred byly sjednoceny do jednoho hlavního webu, čímž odpadla finančně i časově náročná správa několika microsites najednou. Nová struktura pomohla snížit okamžitou míru opuštění o 31 %.

Návrh informační architektury nového webu, vycházející z UX výzkumu
Návrh informační architektury nového webu, vycházející z UX výzkumu
Příprava interaktivního low-fidelity prototypu
Příprava interaktivního low-fidelity prototypu
První fold homepage v drátěném modelu
První fold homepage v drátěném modelu

Nový design a obsah

Zvolili jsme jednoduchý, moderní design, který reflektuje mezinárodní brand manuál společnosti Edenred. Velký důraz je na přehlednost, tak aby důležité informace vystoupily do popředí a uživatel se v nich rychle zorientoval. Obsah jsme napříč webem customizovali pro tři cílové skupiny, tak aby uživatel procházel pouze pro něj relevantní obsah. Pro více než 60 podstránek webu jsme dodali kompletní copywriting, od nadpisů až po CTA tlačítka.

Nový design homepage
Nový design homepage
Design produktových podstránek
Design produktových podstránek
Design podstránek a landing pages
Design podstránek a landing pages
Vizuální styl ikon
Vizuální styl ikon
Fotografie jsme vybrali tak, aby byly neukazovaly produkt, ale reálné lidi, jak zaměstnanecké benefity využívají Fotografie jsme vybrali tak, aby byly neukazovaly produkt, ale reálné lidi, jak zaměstnanecké benefity využívají
Fotografie jsme vybrali tak, aby byly neukazovaly produkt, ale reálné lidi, jak zaměstnanecké benefity využívají

Vývoj a nové funkce

Pro vývoj jsme použili technologie React a Python/Django. Na web jsme nasadili Elastic search pro kvalitní vyhledávání napříč produkty, články i FAQs. Vyvinuli jsme kompletně nové chování kalkulaček, aby s nimi uživatelé mohli jednoduše interagovat. Vyhledávač provozoven prošel kompletní rekonstrukcí, nově lze provozovny vyhledávat přímo na mapě a filtrovat je dle zvolených parametrů. Web je napojen na externí systémy (Extranet, Requestor, Salesforce, Daktela). Součástí webu je i custom CMS s generátorem landing pages.

Nová podoba vyhledávače provozoven
Nová podoba vyhledávače provozoven
Příklad kalkulačky daňové výhodnosti po redesignu
Příklad kalkulačky daňové výhodnosti po redesignu
Vyhledávání pomocí Elastic search
Vyhledávání pomocí Elastic search

Další marketingové aktivity

Se společností Edenred i nadále spolupracujeme, web spravujeme a přidáváme nové funkce a komponenty dle aktuální potřeby. V průběhu více než 5leté spolupráce jsme pro klienta realizovali více než 30 dalších projektů. Navrhli jsme kompletní redesign cafeterie Benefity Café, připravili tištěné marketingové materiály, kreativy pro online marketing, propagační microsites, nebo třeba animovaná tutoriální videa s voice overem v češtině i angličtině.

Printové materiály
Printové materiály
Video ke stravenkovému portálu
Tutoriální videa v CZ a EN

Jste připraveni realizovat svůj projekt?